21 تیرماه سالروز شهادت «عبدالحکیم آرمون» گرامی باد + زندگی‌نامه و عکس - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

21 تیرماه سال روز شهادت «عبدالحکیم آرمون» از شهدای شهرستان گالیکش است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه "، شهید «عبدالحکیم آرمون» فرزند قارلی، 31 شهریورماه 1343 در روستای ینقاق شهرستان گالیکش به دنیا آمد.

خانواده عبدالحکیم خانواده‌ای مذهبی، متدین و پایبند به شعائر و تعالیم اسلامی بودند. دوران طفولیت را در محیطی آرام و سرشار از مهر و عطوفت سپری نمود. از همان کودکی علاقه زیادی به فراگیری احکام اسلامی و معارف قرآنی داشت، گویی عاشقی تشنه‌کام در اقیانوس بی‌انتهای معارف الهی بود.

در سن هفت‌سالگی برای فراگیری علم و دانایی پا به دبستان گذاشت و تا پایان دوران تحصیلی راهنمایی با جدیت به فراگیری دانش در مدارس روستای زادگاهش مشغول بود سه شاخصه و ویژگی ممتاز عبدالحکیم که همگان او را با این خصائص می‌شناختند عبارت بود از: متانت، گذشت، آرامش و اخلاص در کارها بود.

او در کنار فراگیری علم و دانش به کار و تلاش نیز مشغول گردید و با پدر در مزارع مشغول به کار گردید تا بتواند باری از مشکلات خانواده را حل نماید.

شهید بزرگوار عبدالحکیم ساده و بی‌پیرایه بود. اهل زرق‌وبرق و تجملات نبود. باآنکه لباس‌های نو نداشت ولی همیشه تمیز و مطهر بود. در تمام عمرش چیزی از کسی طلب نکرد و در مقابل همیشه دست نیاز به‌سوی خالق خویش دراز می‌نمود و از خداوند می‌خواست که خواسته‌ها و آرزوهایش را به اجابت برساند.

پس از پایان دوران تحصیلی راهنمایی برای ادامه تحصیل به شهرستان گنبدکاووس رفته و مقطع متوسطه خود را در دبیرستان فراغی به پایان رسانید. او در کنار تحصیل و فراگیری علم و دانش وارد تشکل‌های بسیج محله شد و به فعالیت خود در این عرصه نیز مشغول گردید.

ایشان همواره در دوران تحصیلش دانش‌آموزی نمونه و باادب و کوشا بود و هرگز کسی را آزرده نساخت و به همگان عشق می‌ورزید، گویی ذره‌ای صفات ناپسند در وجودش راه نداشت.

در میان خانواده فرزندی شایسته و صالح برای والدین و در حد امکان کمک‌رسان خانواده‌اش بود. از کار و فعالیت گله و شکایت نمی‌کرد و هیچ‌گاه از سختی‌های زندگی سخنی بر زبان نمی‌آورد.

در انجام عبادت بسیار ساعی و پرتلاش بود. در ادای فریضه نماز اول وقت جدی بود. باکمی سن از غیرت دینی بالایی برخوردار بود. نمی‌توانست در برابر افرادی که به انقلاب و اسلام اهانت می‌کنند بی‌تفاوت بنشیند. شجاعانه و قاطعانه در برابر این افراد موضع‌گیری می‌کرد و واهمه‌ای از این بابت نداشت.

شهید عبدالحکیم عشق عجیب و وصف‌ناشدنی به حضور در جبهه‌ها داشت و بارها و بارها برای ثبت‌نام اقدام نمود اما به دلیل کمی سن از ثبت‌نامش خودداری می‌کردند تا اینکه در سال 1367 برای انجام خدمت وظیفه سربازی ثبت‌نام نمود و پس از فراگیری آموزش نظامی به مناطق عملیاتی دهلران اعزام گردید. او هم چون مردان غیور کشور به پاسداری و مبارزه با دشمن بعثی می‌پرداخت و نشانی از مردان سلحشور کشور را از خود به‌جا گذاشت.

سرانجام در تاریخ بیست و یکم تیر 1367 در منطقه دهلران در هنگام نبرد در اثر تیر مستقیم دشمن به فیض شهادت رسید.

پیکر پاک آن شهید بزرگوار پس از تشییع در گلزار شهدای روستای ینقاق به خاک سپرده شد.

nilkooh2524 1

** شادی روح شهدا و امام شهدا صلوات**

** خانواده‌های محترم شهدای شهرستان گالیکش، لطفاً برای معرفی جامع‌تر شهدای گران‌قدر شهرستان درصورتی‌که از شهدا زندگی‌نامه، عکس، وصیت‌نامه، خاطره و ... دارند جهت انتشار در این سایت خبری در اختیارمان قرار دهند.

جهت هماهنگی در این زمینه لطفاً با شماره 09112796253 تماس حاصل نمایید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :