سه شکارچی متخلف در پارک ملی گلستان متواری شدند / کشف لاشه یک رأس میش از شکارچیان + تصاویر - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

مسئول روابط عمومی پارک ملی گلستان گفت: شکارچیان یک رأس میش با بجای گذاشتن تجهیزاتشان در پارک ملی گلستان متواری شدند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " یحیی مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه گفت: با مشاهده اختفا دو موتورسیکلت در پارک ملی گلستان نیروهای یگان حفاظت این پارک، 48 ساعت کشیک از آن محل انجام دادند.

وی افزود: ساعت سه بامداد روز 18 تیرماه سه شکارچی متخلف در حال نزدیک شدن به محل مزبور بوده که یگان حاضر درصحنه نسبت به دستگیری متخلفین اقدام کردند.

به گفته وی، متأسفانه شکارچیان با استفاده از توپوگرافی منطقه و تاریکی شب توانستند از دست نیروهای یگان حفاظت پارک ملی گلستان فرار کنند.

مسئول روابط عمومی پارک ملی گلستان گفت: شکارچیان حین فرار از خود دو دستگاه موتورسیکلت، دو کوله‌پشتی انفرادی، یک قبضه سلاح شکاری تک لول غیرمجاز، پنج عدد فشنگ چارپاره و لاشه یک رأس میش بر جای گذاشتند.

مرادی اظهار داشت: پیگیری‌های لازم جهت شناسایی شکارچیان متخلف در حال انجام است و پرونده پس از تکمیل تحویل مقامات قضایی می‌شود.

پارک ملی گلستان با حدود 92 هزار هکتار وسعت، منطقهٔ حفاظت‌شده‌ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است؛ این منطقه قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت‌شده در کشور ایران و پناهگاهی کم‌نظیر برای حیات‌وحش است که ۱۳۵۰ گونهٔ گیاهی و ۳۰۲ گونهٔ جانوری، ازجمله نیمی از گونه‌های پستانداران ایران را در خود جای‌داده‌ و به همین دلیل از سوی یونسکو به‌عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

nilkooh2521 1

nilkooh2521 1

nilkooh2521 1

nilkooh2521 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :