در این مقاله نگاهی انداختیم به داستان برخی از افراد که واقعا مرگ را تجربه کرده‌اند.

به گزارش نیلکوه، آماده باشید، زیرا این ۱۳ نفر مرده بودند و به زندگی بازگشتند. همراه ما باشید و با داستان مُردگانی که به زندگی بازگشتند آشنا شوید.

داستان مُردگانی که به زندگی بازگشتند

۱- دافنه بنکس

در سال ۱۹۹۶، اعلام شد بانوی بریتانیایی دافنه بنکس مرده و بدن او را برای کالبد شکافی آماده کردند.

یکی از دوستان سابق او که از کارکنان قسمت کابلد شکافی بود متوجه شد که قفسه سینه او بالا پایین می‌شود. با بررسی دقیقتر، مشخص شد که دافنه زنده است. او از ماندن در سردخانه جان سالم بدر برد.

داستان مُردگانی که به زندگی بازگشتند

۲- زک کلمنتز

زاک، نوجوان اهل تگزاس که بعد از دویدن قلبش از کار افتاد، در نهایت توسط کارکنان اورژانس به زندگی بازگشت. جالب‌ترین بخش این ماجرا، توصیف او از مرگ است. او در گفته‌هایش گفته است که مردی با مو‌های بلند را دیده است که به او گفته همه چیز درست می‌شود.

داستان مُردگانی که به زندگی بازگشتند

۳-اریکا نیگرلی

اریکا ۳۶ هفته باردار بود که در وسط کلاس آموزش زبان انگلیسی‌اش ایست قلبی کرد. او سریعا به بیمارستان منتقل شد و پزشکان کودک او را از طریق سزارین به دنیا آوردند.

به گفته شوهرش، قلب اریکا در تعجب همگان پس از به دنیا آمدن شروع به زدن کرد! به این ترتیب تمام اعضای خانواده با هم بیمارستان را ترک کردند.

۴- تونی یال

تونی از ساکنان غرب کارولتن، اوهایو، زمانی که دوباره به زندگی بازگشت، به مدت ۴۵ دقیقه ضربان قلب نداشت. دکتر راجا نزار، متخصص قلب بیمارستان، گفته است که هرگز چنین چیزی را در ۲۰ سال گذشته ندیده است.

۵- تونی سیکوریا

تونی جراح اهل نیویورک، به دلیل اصابت رعد و برق فوت کرد. با این حال، او توسط تیم پزشکی بیمارستان به زندگی بازگشت.

جالب‌ترین بخش این ماجرا این است که او اکنون ارتباط عجیبی با موسیقی پیدا کرده است که پیش از این علاقه‌ای به آن نداشت. امروزه او زمان زیادی را صرف خواندن و نوشتن می‌کند.

داستان مُردگانی که به زندگی بازگشتند

۶- روزا سلسترینو دی آسیس

هنگامی که مرگ رزا قطعی شد، دخترش برای دیدن او به بیمارستان آمد. در حالی که او مادرش را برای آخرین بار در آغوش کشید، احساس کرد مادرش هنوز زنده است. اگر چه کارکنان فکر می‌کردند او شوخی می‌کند، اما با این وجود بررسی‌های لازم را انجام دادند و … حق با دخترش بود!

۷- کارلوس کامجو

کارلوس در ۳۳ سالگی، در تصادف اتومبیل در ونزوئلا درگذشت. هنگامیکه کارکنان کالبدشکافی در حال انجام کالبد شکافی بودند، زخم‌های او شروع به خونریزی کرد.

آن‌ها مشغول بخیه زدن زخم‌ها بودند که کارلوس زنده شد. خانواده کارلوس برای تحویل جسد او به بیمارستان آمدند که با خوشحالی فراوان او را زنده دیدند.

۸- گو لیو

گو لیو سیگاری وقتی به دلیل ایست قلبی به بیمارستان منتقل شد و فوت کرد، خانواده و دوستان‌اش غافلگیر نشدند.

در حالی که خانواده او برای دفن او به سوی قبرستان در حرکت بودند، متوجه صدای سرفه‌های خفیفی از داخل تابوت شدند. آن‌ها در تابوت را باز کرد … و گو را با چشمانی اشک‌بار دیدند که زنده بود!

۹- ماندلو

زنی خودفروش در Bulowayo، زیمبابوه در هنگام کار در هتل درگذشت و مقامات برای انتقال جسد او به محل فوت آمدند. در حالی که او از هتل بیرون می‌بردند، او فریاد زد: “شما می‌خواهید من را بکشید! ” نیازی به گفتن نیست که مردم از این اتفاق بسیار شگفت‌زده شدند؛ و بله، نام آن زن ماندلو بود.

۱۰- کوین سانتوس

کلوین ۲ ساله به دلیل ذات الریه در برزیل مرد، اما با این وجود خانواده‌اش توانستند او را به زندگی برگردانند. در ظاهر کلوین به هوش بود و نشسته بود که پدرش از او پرسید که آب میخورد و با خوردن آب خنک او دروباره افتاد.

احمقانه‌ترین قسمت اینجا بود که کلوین دوباره مرده بود و متاسفانه این بار نتوانستند او را به زندگی برگردانند.

۱۱- برایتون داما زانته

برایتون پس از تحمل سال‌ها بیماری، در خانه‌اش در زیمبابوه فوت کرد. رئیس سابق او در حین تماشای وی متوجه شد که او در حال حرکت است.

همه در آنجا فکر کردند که روح برایتون است که برای اذیت آن‌ها آمده است. اما همه چیز واضح بود برایتون شبح نبود … او فقط نمرده بود.

۱۲- وال توماس

وال از ساکنین ویرجینیای غربی، چندین حمله قلبی را تحمل کرد و به مدت ۱۷ ساعت به طور بالقوه علائم حیات نداشت. با این حال، درست بعد از اینکه از دستگاه‌های احیا جدا شد، آنچنان که هیچ اتفاق بدی رخ نداده بود به هوش آمد.

۱۳- آیا من رای دادم؟

هنگامی که تای هووستون پرستار در سال ۲۰۱۲ برای رای دادن در ایالت میشیگان حضور یافت، با زن سالخورده‌ای مواجه شد که با فریاد تقاضای کمک می‌کرد. شوهرش عکس‌العمل نداشت و به نظر می‌رسید که مرده است.

تای عمل احیای قلب را شروع کرد و مرد سالخورده در نهایت به زندگی برگشت. اولین جمله‌ای که او پس از بازگشت به زندگی گفت “آیا من رای دادم؟ ” بود.

منبع: وینوک

آرشیو

روز : ماه : سال :