mkhjkia

همزمان با اعلام بیانیه لوزان شبکه خبری "العربیه" که پروژه کارشکنی در روند مذاکرات را دنبال می‌کند و از تفاهم سیاسی اخیر ناراضی است با انتشار گزارشی به ناک یک شخصیت ایرانی اشاره کرده که در حلقه مشاوران "باراک اوباما" رییس‌جمهوری امریکا قرار دارد. این شبکه خبری از این موضوع به عنوان حضور چهره‌ای از به زعم آن شبکه "لابی تهران" در حلقه مشاوران کاخ سفید یاد کرده است.

به گزارش نیلکوه، شبکه خبری "العربیه" با اشاره به سوابق کاری "سحر نوروز زاده" دختر جوان ایرانی که به رییس جمهوری امریکا مشاوره می دهد می نویسد:"اخیرا کاخ سفید نام های از چهره های بلندپایه‌ای را منتشر کرد که به پرزیدنت اوباما مشاوره می‌دهند. در میان این چهره‌های نام "سحر نوروززاده" به چشم می‌خورد. او پیشتر مشغول فعالیت برای لابی طرفدار بهبود روابط ایران و امریکا یعنی شورای امریکایی های ایرانی تبار بوده است."

العربیه در ادامه اشاره کرده که در گزارش منتشر شده از سوی سایت "دیلی بیست" مشخص شده که خانم "نوروززاده" یکی از چهره‌های اصلی شورای امنیت ملی امریکا در بخش ایران است. با این حال، به گزارش "بریت بارت نیوز" نزدیک به محافظه کاران امریکایی او در گذشته عضو شورای نایاک بوده است که در راستای تعامل ایران و امریکا و کمک به این موضوع گام بر می‌دارد.

العربیه در ادامه اشاره کرده که این موضوع سبب نارضایتی لابی رژیم اسرائیل و مخالفان بهبود روابط ایران و امریکا شده است. العربیه در ادامه اشاره می کند که روزنامه امریکایی "واشنگتن پست" نیز از این موضوع انتقاد کرده و اشاره داشته که چگونه فردی که سال ها در گروهی فعالیت کرده که در راستای منمافع ایران گام برمی‌داشته می تواند مشاور رییس جمهوری امریکا باشد.

العربیه اشاره کرده که روزنامه‌های رسمی دولتی در واشنگتن در واکنش به اخبار و انتقادات مطرح شده اعلام کرده که خانم نوروززاده تنها در دوران دانشجویی خود به عنوان کارآموز در مورد مسائل ایران در شورای امریکایی‌های ایرانی تبار فعالیت می کرده است.

العربیه در پایان اشاره کرده که کاخ سفید حاضر به پاسخگویی در این باره به آن شبکه خبری نشده است.

 

آرشیو

روز : ماه : سال :