1615179 821

زمانی که اوباما، جان کری را برای تصدی وزارت امورخارجه معرفی کرد، با مخالفت شدید جمهوری‌خواهان راستگرای آمریکایی (طرفدار اسرائیل) مواجه شد، زیرا آن‌ها معتقد بودند که داماد جان کری یک پزشک جراح ایرانی‌ ـ الاصل است.

 

به گزارش نیلکوه؛ دکتر ونسا بردفور کری (دختر کوچکتر جان کری از همسر اولش) در سال ۲۰۰۹ با دکتر بهروز (برایان) والا ناهید که یک پزشک ایرانی ـ امریکایی است، ازدواج کرده است و بنابر برخی اخبار غیررسمی این زوج پیشتر به ایران سفر کرده‌اند.

والدین بهروز به نام‌های نوشین و رضا "والا ناهید”، در حال حاضر در لس‌آنجلس زندگی می‌کنند. بهروز والا ناهید به اختصار به نام برایان ناهید Brian Nahed در مطبوعات آمریکا شناخته می‌شود و زادگاه وی نیشز به ندرت مورد اشاره آن‌ها قرار گرفته است.

نیویورک تایمز داستان زندگی برایان و نحوه شکل‌گیری ازدواج او با ونسا کری را اینگونه روایت می‌کند:

"داماد مدرک لیسانس خود را با درجۀ ممتاز از دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس دریافت نمود و در ادامه، مدرک پزشکی‌اش را نیز با درجۀ عالی از دانشگاه ییل (Yale University) اخذ نمود.

پدر داماد نیز که متخصص ریه و پزشک بخش مراقبت‌های ویژه است، ریاست بیمارستان هولی کراس در میشن هیل کالیفرنیا را بر عهده دارد.

بعلاوه، او مالک یک کلینیک پزشکی خصوصی است که توسط همسر وی (مادر برایان) اداره می‌شود.

ولی برخی منابع آگاه گفته‌اند که زمانی که جان کری یک سناتور بوده و بعد از ازدواج دخترش با بهروز والاناهید درخواست سفر به ایران می‌کند، جان کری نیز مدت سفر به ایران را ۲۰ روز و دیدن خانواده و محل تولد داماد خود و شهرهای کرمان و اصفهان اعلام می نماید.

 

آرشیو

روز : ماه : سال :