فرامرزی گفت: این مرکز با مشارکت و همکاری تعداد زیادی از اساتید دانشگاه، کارشناسان و دانشجویان دانشگاه های استان راه اندازی شده است و به مطالعه و پیامد سنجی در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی، مذهبی، کشاورزی و محیط زیست، بهداشت و درمان و ... می پردازد.

 jalaln212.jpg

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه به نقل از دانشجو سلام، جواد فرامرزی مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان امروز در جلسه قرارگاه جهادی مقابله با کرونا ناحیه دانشجویی گفت:
در طول 2 ماه اخیر در زمینه های مختلف مربوط به مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان گلستان ، کارها و اقدمات زیادی صورت گرفته است و همچنان این فعالیت ها در بخشهای درمانی و غربالگری ، ضدعفونی معابر و اماکن عمومی ، تولید تجهیزات بهداشتی ، تهیه و توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی در سراسر استان ادامه دارد .

وی افزود : از مجموعه این اقدامات و فعالیت ها ، مساله درمان و غربالگری با محوریت دانشگاه علوم پزشکی ، بیمارستانها و مراکز درمانی سراسر استان و همکاری سپاه و بسیج بصورت مداوم و شبانه روزی پیگیری و اجرایی شد و نتایج خوب و ارزشمندی به همراه داشته و دارد .

مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان گفت : در زمینه های تولید تجهیزات پزشکی شامل ماسک ، گان ، شیت و مواد ضدعفونی کننده ، تهیه و توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی ، ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی ؛ مجموعه های اداری و جهادی و مردمی زیادی به فعالیت و نقش آفرینی موثر پرداختند و به کمک مردم استان در مقابله با شیوع این ویروس آمدند .

وی با اشاره به اهمیت داشتن موضوع مطالعه و سنجش پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا در زمینه های گوناگون گفت : از جمله مسائلی که تاکنون در سطح استان به طور جدی به آن توجه و پرداخته نشده است ؛ بحث انجام مطالعات ، آینده پژوهی و احصاء پیامدهای ناشی از شیوع این ویروس در استان گلستان و بروز مشکلات یا مواجهات احتمالی آینده در حوزه های مختلف است .

فرامرزی افزود : برای رفع این نقیصه؛ ناحیه بسیج دانشجویی استان گلستان در راستای تحقق رسالت ذاتی خود و در کنار مجموعه فعالیت های جدی و جهادی خود در سایر زمینه های مربوط به مقابله با ویروس کرونا ، اقدام به راه اندازی مرکز مطالعات و سنجش پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان گلستان نموده است .

وی در زمینه تشریح چگونگی راه اندازی و فعالیت این مرکز گفت : مرکز مطالعات و سنجش پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان گلستان با مشارکت و همکاری تعداد زیادی از اساتید دانشگاه ، کارشناسان و دانشجویان دانشگاه های استان راه اندازی شده است و به مطالعه و پیامد سنجی در حوزه های اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ، امنیتی ، مذهبی ، کشاورزی و محیط زیست ، بهداشت و درمان و ... می پردازد .

مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان گفت : اخذ نظرات نخبگان و اساتید ، جمع بندی و سنجش صحیح پیامدها ، تحلیل دقیق داده ها ، اولویت بندی مسائل و مشکلات احتمالی ، تبیین و ارائه مشکلات احتمالی به مجموعه های مرتبط با آن ، مطالبه گری های لازم برای مواجهه صحیح و حل مشکلات و ... از جمله اهداف راه اندازی و فعالیت این مرکز است .

وی در پایان با اشاره به استقبال خوب دانشجویان ، اساتید و نخبگان استان از راه اندازی این مرکز اذعان کرد : درب مرکز مطالعات و سنجش پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان گلستان به روی همه کارشناسان و صاحب نظران باز است تا با ارائه دیدگاه ها و نظرات خود ، زمینه تکمیل این پروژه علمی و تحقیقی برای حل مشکلات احتمالی آتی را فراهم آورند .

 

انتهای پیام /

آرشیو

روز : ماه : سال :