فرماندار گنبد کاووس گفت: با بستری شدن ۱۵۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان گنبد؛ تمام مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان کلاله لازم الاجرا است و از امروز تا روز جمعه تنها برخی از اصناف ضروری اجازه باز کردن محل کسب خود را دارند.

به گزارش نیلکوه، عبدالقدیر کریمی معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس اعلام کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و به تبع آن در استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس، طی جلساتی که تاکنون با اعضای این ستاد برگزار شده است؛ اقدامات زیر در شهرستان گنبدکاووس با تأکید و جدیت بیشتری ادامه خواهد یافت.

۱. استمرار ضدعفونی بیمارستان ها، ادارات و اماکن عمومی پر تردد، معابر و آگاهی بخشی به جامعه در سطح شهرستان توسط شبکه بهداشت، شهرداری و بخشداری و دهیاری ها، سازمان های مردم نهاد و حوزه های مردمی انجام گیرد.

۲. ادامه تعطیلی مراکز تجمعی مثل بازارهای هفتگی، بازار دام، تالارها، رستوران ها، کافه ها، گیم نت ها همچنان استمرار خواهد یافت.

۳. بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و فعالان اجتماعی شهرستان برای آموزش و اطلاع رسانی همگانی نصب بنر، آگهی های بهداشتی و اطلاع رسانی در سطح شهر

۴. استفاده از ظرفیت خیرین برای تأمین نیازهای پزشکی و درمانی شهرستان

۵. با همکاری تولیدکنندگان لباس در سطح شهرستان و خیرین، تولید ماسک و لباس های مخصوص پزشکی برای تامین بخشی از نیاز کادر درمانی و شهروندان درحال انجام است.

۶. تمهید اقدامات لازم جهت راه اندازی کمپ های درمانی استقرار بیماران

۷. عدم پذیرش مسافر در مهمانسراها و مدارس

رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در گنبدکاووس افزود: با توجه به اینکه گنبدکاووس شهرستان معین جهت بستری و مداوای بیماران مشکوک به ابتلای کرونا در شرق استان از خان ببین تا مراوه تپه می باشد؛ درحال حاضر ۱۵۱ بیمار مشکوک به ابتلای ویروس کرونا در بیمارستان پیامبر اعظم(ص) و سایر بیمارستان های شهرستان بستری هستند.

وی افزود با توجه به تراکم مراجعین به بیمارستان های گنبدکاووس و به تبع آن خستگی مفرط کادر درمانی به ویژه پرستاران و پزشکان و بعضا ابتلای این عزیزان به این بیماری و نیاز به استراحت و تجدید قوا، نیاز به حضور کادر درمانی از شهرهای شرق استان می باشد که از رئیس دانشگاه علوم پزشکی درخواست کرده ایم در اسرع وقت تمهیدات مورد نیاز در این زمینه اجرایی گردد.

کریمی همچنین اضافه کرد: با توجه به موارد فوق و نیاز روز افزون کادر درمانی شهرستان، از دانشگاه علوم پزشکی درخواست کرده ایم تا در اسرع وقت لوازم و ادوات مورد نیاز بیمارستان های شهرستان و کادر درمانی به دستگاه های تنفسی ونتیلاتور و ونتیلاتور پرتابل، مانیتورینگ و سی تی اسکن و سایر نیازهای تخصصی و همچنین کیت حفاظت فردی کادر درمانی نظیر گان بلند آستین دار، ماسک ضد ویروس و معمولی، دستکش و داروهای مورد نیاز در اسرع وقت در اختیار شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس قرار گیرد.

وی افزود، با عنایت به اعلام مصوبه ستاد مقابله با ویروس کرونا استان گلستان تأکید می گردد تمامی مفاد این مصوبه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از امروز دوشنبه ۱۹ اسفند تا جمعه ۲۳ اسفند در شهرستان گنبدکاووس نیز لازم اجرا است.گ و طبق این مصوبه تمامی مشاغل شهرستان بغیر از خبازی ها، قصابان، مرغ فروشان، میوه تره بار، خشکبار، لبنیات، مشاغل فنی، بهداشتی و درمانی از تاریخ ۱۹ تا ۲۳ اسفند، تنها در فاصله زمانی ساعت ۱۲ تا ۱۸ هر روز فعال بوده و در باقی ساعات تعطیل خواهند بود.

فرماندار ویژه گنبدکاووس در ادامه از همراهی و درایت ائمه جمعه شهرستان حجت الاسلام والمسلمین ترابی، حاج آخوند جاور، حاج آخوند نوریزاد و حاج آخوند هوشمند و تمامی ائمه جماعات اهل سنت و تشیع شهرستان که با لغو برگزاری نماز جمعه در دو هفته گذشته به پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در گنبدکاووس کمک کردند؛ تشکر کرد.

کریمی در پایان از مردم شریف و آگاه شهرستان گنبدکاووس خواست تا ضمن توجه به پیام ها و دستورات پزشکی پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و رعایت بهداشت فردی، از تردد بی مورد و غیر ضروری در سطح شهر اکیدا خودداری نموده و برای قطع زنجیره انتقال این ویروس و‌حفظ سلامتی خود و اعضای خانواده از منازل خود خارج نشوند.

آرشیو

روز : ماه : سال :