صبح دیروز تعداد 15 نفر از مسافران مینی بوس مسیر مراوه تپه به گنبد کاووس در محور اینچه برون، بخاطر خواب آلودگی راننده کامیون، جان خود را از دست دادند.

خبری که به سرعت روی خروجی خبرگزاری های کشور قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری نیلکوه، تریلی حامل سیمان که از استان همجوار (سمنان) به مقصد اینچه برون جهت تحویل سیمان برای صادرات در حرکت بود بعلت خواب آلودگی راننده از مسیر خود منحرف و با مینی بوس بصورت رو در رو تصادف کرد و باعث آتش گرفتن مینی بوس و جان باختن 15 مسافر و مصدومیت شدید بقیه مسافران گشت.

بسیاری از ماشین های سنگین که از استان های همجوار (در این مورد: سیمان شاهرود) برای تحویل بار خود به استان گلستان و بخصوص مرز گمرکی اینچه برون می آیند بدون اینکه هیچگونه مالیات و عوارضی به این استان تعلق بگیرد متاسفانه باعث اتفاقات تلخ اینچنینی می شوند.

این اتفاق در محلی حادث شد که جاده بعلت دوطرفه بودن و عرض کمی که دارد بسیار نامناسب بوده و می طلبد که مسئولان فکری به حال خروج از این مشکلات کنند. با توجه به اینکه قرار است اینچه برون منطقه آزاد تجاری شود این جاده ها ظرفیت تردد بالای کامیون های عبوری را ندارد و با توجه به اینکه یکی از عمده محصولاتی که از این مرز صادر میشود سیمان است شرایط ایجاب میکند محدودیت هایی برای کامیون ها بخصوص کامیون هایی که از خارج استان می آیند اعمال گردد.

این حادثه باید تلنگری باشد برای مسئولان در ابعاد مختلف که ان‌شاءالله دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

Capture

آرشیو

روز : ماه : سال :