رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: رای پرونده اعضای باند قتل‌های سریالی گلستان در دیوان عالی کشور تائید شد.

به گزارش نیلکوه به نقل از روابط‌عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: دادگاه انقلاب گرگان متهمان ردیف اول و دوم این پرونده‌ 8 هزار صفحه‌ای را به اعدام در ملاءعام و متهم ردیف سوم را به نفی بلد (تبعید) محکوم کرده بود که در دیوان عالی کشور هم تائید شد.

وی افزود: این حکم پس از طی مراحل قانونی، اجرا خواهد شد. این باند سه نفره، 80 فقره سرقت مسلحانه و 13 قتل را در فاصله سال‌های 79 تا 94 در استان‌های گلستان و مازندران مرتکب شدند. رسیدگی به این پرونده پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور به اتهام افساد فی‌الارض و محاربه از بهمن 95 در دادگاه انقلاب گرگان آغاز شده بود.

رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت: اعضای باند معروف به "قتل‌های سریالی‌"، بهار 94 به‌دنبال تشکیل پرونده قتل راننده سواری در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان ، شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته هاشمیان، بررسی اسلحه توسط کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان نشان داد با این اسلحه‌، در سال‌های گذشته نیز چندین سرقت مسلحانه و قتل در استان‌های گلستان و مازندران انجام شده ‌و به این ترتیب یکی از سارقان که از مجرمان سابقه‌دار بود، شناسایی و دستگیر شد.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان داد، این فرد از چند سال پیش همراه پسرش و فرد دیگری اقدام به سرقت‌های مسلحانه می‌کرد که در یک عملیات ضربتی، آن‌ها نیز دستگیر شدند. اعضای این باند، دام، انواع ماشین‌آلات کشاورزی، موتور آب، موتورسیکلت و خودروهای سواری را سرقت می‌کردند و در صورت مقاومت مال‌باختگان، آنان را نیز با اسلحه به قتل می‌رساندند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :