آموزش مهارت های کنترل هیجان، امری حیاتی اما در سایه / عدم کنترل خشم، علل قتل های اخیر در استان - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

بیشتر قتل های استان بدون برنامه ریزی قبلی و توسط افرادی صورت می گیرد که در کنترل خشم و رفتارهای هیجانی خود ناتوانند. تقریبا همه کسانی که مرتکب قتل شده اند بلافاصله ابراز پشیمانی می کنند، پشیمانی که دیر است.

به گزارش نیلکوه، رئیس کل دادگستری گلستان در گفتگوی ویژه خبری شبکه گلستان با موضوع افزایش قتل گفت: هیچ یک از قتل هایی که امسال در استان رخ داد با برنامه ریزی قبلی نبود و قاتلان می گویند آنی مرتکب قتل شده اند.

هادی هاشمیان افزود: بررسی این پرونده ها نشان می دهد بیشتر این قتل ها در پی مشاجره بر سر موضوعات کم اهمیت و ناشی از خشم و ناتوانی در حل مسئله ، روی داده است .

وی پایین آمدن آستانه تحمل افراد را زنگ خطر جدی عنوان کرد و از افراد و نهادهای تاثیر گذار در جامعه خواست: در این باره چاره اندیشی کنند.

هاشمیان با اشاره به زندگی اقوام و مذاهب مختلف در گلستان گفت : می توان از این ظرفیت به ویژه ریش سفیدان و روحانیان شیعه و سنی برای آموزش مهارت های کنترل هیجان و کاستن از تنش ها بهره برد .

هاشمیان افزود: هر چند دادگستری تلاش های خود را برای آموزش مهارت های کنترل رفتارهای هیجانی در اقشاری که با این دستگاه سر و کار دارند آغاز کرده است اما این تلاش ها کافی نیست و نیازمند همراهی و شکل گیری بسیج عمومی از مردم و نهادهای متولی در این زمینه است .

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر این که دستگاه قضایی در برخورد با جرایم خشن قاطع است گفت: به هیچ عنوان برای کسانی که این گونه جرایم مرتکب می شوند مجازات های جایگزین حبس اعمال نمی شود و عفو ،تخفیف مجازات و مرخصی هم در کار نیست.

از ابتدای امسال تا کنون 26 قتل در گلستان اتفاق افتاده است./ پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل گلستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :