دستگیری عامل هتک حيثيت خانم کارمند یکی از سازمان‌های دولتی در فضای مجازی - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

مسیول پلیس فتای استان گلستان از دستگیری فردی خبر داد که با ارسال مطالب توهین آمیز بر علیه خانم گرگانی که کارمند یکی از سازمان‌های دولتی می‌باشد‌، سبب هتک حیثیت وی شده بود.

به گزارش نیلکوه، سروان وحید صاحبکاران در تشریح این خبر اظهار کرد: خانمی با در دست داشتن یک فقره مرجوعه قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان به این پلیس مراجعه و اذعان داشت، "فرد ناشناسی با ورود به سایت سازمان محل کارم و همچنین صفحات شخصی همکاران بنده در شبکه‌های اجتماعی‌، ضمن درج و ارسال مطالب توهین آمیز، مرا تهدید مینمایند‌، که این امر علاوه بر هتک حیثیت باعث بروز مشکلاتی برای بنده در محیط سازمان شده است و در این خصوص خواهان پیگیری موضوع هستم."

وی افزود: در بدو تحقیقات با عنایت به حساسیت موضوع و از طرفی جلوگیری از تبعات سوء با تشکیل اکیپی ویژه از ماًمورین و کارشناسان فنی این پلیس، رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت. متعاقباٌ با به کارگیری روش‌های اطلاعاتی و با تجمیح قراین به دست آمده و تجزیه و تحلیل نتایج حاصله نهایتا فردی به هویت معلوم به عنوان مظنون پرونده مورد شناسایی قرار گرفت.

مسیول فتای استان گلستان خاطرنشان کرد: برابر هماهنگی با بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب گرگان طی صدور نیابتی به مقصد یکی از استان‌ها، متهم طی یک عملیات غافلگیرانه پلیسی دستگیر و پس از هدایت به مقر پلیس فتا گلستان در مواجهه با ادله و مدارک غیر قابل انکار لب به اعتراف گشوده و عنوان داشت، از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی با شاکیه آشنا و پس از مدتی به همدیگر علاقه‌مند شدیم ولی به دلیل اینکه شاکیه به طور کامل و قطعی از شوهر قبلی خود متارکه نکرده بود و احساسات بنده را به بازی گرفته بود اقدام به تخریب وی و ارسال پیام و عکس‌هایی از شاکیه به دوستان و همکارانش در شبکه‌های اجتماعی نمودم‌.

سروان صاحبکاران گفت: متهم مذکور به همراه پرونده تکمیلی جهت تعیین تکلیف قضایی به دادسرا اعزام و از آن طریق نامبرده طی قرار صادره روانه زندان گردید.

این مقام انتظامی افزود: کاربران در حفظ حریم خصوصی و اطلاعات شخصی خود تلاش بیشتری نمایند و بدانند که فضای مجازی محیط امن و قابل اعتمادی نیست. متاسفانه به دلیل عدم استفاده صحیح‌، فضای مجازی منشا بسیاری از اختلافات خانوادگی شده و کانون خانواده ها را تهدید میکند لذا شهروندان و کاربران گرامی میبایست از بارگزاری اطلاعات شخصی و تبادل اطلاعات خصوصی خود در این فضا خودداری نمایند.

سروان صاحبکاران در پایان گفت: پلیس فتا ‌از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش نمایند./ پلیس فتا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :