سرنوشت غمناک دختر ۱۹ ساله گلستانی/ "هنگامه" زنی که عامل بدبختی هایم شد - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

او می دانست من تشنه محبت و رهایی از تنهایی و شیفته پول و ثروت زیاد هستم و به خاطر آن دست به هر کاری می زنم، پس اختیارم را آنطور که می خواست در دست گرفت.

به گزارش نیلکوه؛ سیمین دختری 19 ساله دیپلمه که با مراجعه به واحد مشاوره کلانتری یکی از شهر های گلستان زندگی و مشکلات خود را اینگونه مطرح کرد:

در دوره دبیرستان با مدل های مختلف یعنی با پوشش و ظاهری که باعث جلب توجه جنس مخالف شود در جامعه ظاهر می شدم و همیشه هم مورد توجه بودم و از اینکه مورد توجه گروهی از مردم می شدم احساس زیبایی و غرور می کردم و فکر می کردم که بزرگ شدم و نیازی به کسی برای کمک و مشورت در مسیر زندگی ام ندارم.

و می توانم برای آینده ام تصمیم بگیرم ؛ در این زمان بود که با چند پسر آشنا شدم.

با آنها رابطه تلفنی برقرار کردم و همین صحبت کردن های تلفنی موجب شد که من از تنهایی نجات پیدا کنم این روال ادامه داشت تا اینکه با خانمی به نام ” هنگامه ” آشنا شدم .

هنگامه فرشته نجات من بود و من به سمت او رفتم و بعد از مدتی او که از وضعیت خانوادگی و مالی من آگاه شده بود و می دانست که من شیفته پول ، ثروت زیاد ، محبت و رهایی از تنهایی هستم و به خاطر آن دست به هر کاری می زنم مرا همچون خمیری در دست گرفت و به شکلی که خودش مد نظر داشت تغییر می داد.

من به پیشنهاد هنگامه با مردی که وضع مالی خوبی داشت آشنا شدم ، من هم که به دنبال این موقعیت بودم و از لحاظ مالی در سختی به سر می بردم بدون توجه به خطرات آن پیشنهادش را قبول کردم و بدون اجازه پدرم و مادرم به صیغه این مرد در آمدم.

او سن بالایی داشت و جای پدرم بود و بعد از سه سال خانه ای برایم اجاره کرد تا اینکه خانواده اش از وی خواستند که مرا طلاق بدهد او که انگار از این خواسته بدش نیامده بود و من برایش دیگر تکراری شده بودم بدون هیچ مخالفتی با خانواده اش ، مرا طلاق داد.

من تلاش زیادی کردم که زندگی ام را نگه دارم اما او من را از لحاظ روحی و جسمی اذیت و آزار می کرد و من را مجبور می کرد تا با دوستانش رابطه داشته باشم.

من که آب از سرم گذشته بود و در با تلاق فرو رفته بودم و نمی فهمیدم که چه کار اشتباهی می کنم برای تامین مخارج خودم مجبور شدم با افراد متعددی رابطه داشته باشم و در اثر هم نشینی و سوء استفاده آنان دچار اعتیاد و برای رهایی از این فشارها به سمت مشروب روی آوردم.

حالا از این کارهایم ابراز پشیمانی می کنم و دوست دارم زندگی ساده و سالم گذشته را داشته باشم.

نظریه کارشناسی

بنا بر نظر کارشناس این آسیب با توجه به اینکه نوجوانی سن حساسی است، والدین با عدم کنترل خود باعث دوری او از خانواده شدند ویژگی های دوران بلوغ {احساس تنهایی ،زود رنجی ،تمایل به جنس مخالف ،استقلال طلبی ،کنجکاوی ،اینده نگری وحساس بودن }را به نوجوان اگاهی داده نشده و این باعث دوری او از خانواده شده و ابراز آن به شکل های مختلف مانند خود نمایی وگرایش به دوستان ناباب شد است.

همچنین مشکل اقتصادی خانواده و ناتوانی در تامین نیازهای فرزند وعدم محبت و خلاء عاطفی موجب شد هر زمان از جانب فردی غیر از خانواده محبتی به وی می شد به آن سمت جذب شود .

به منظور پیشگیری لازم است به نوجوانان آموزش هایی درخصوص انتخاب دوست و مهارت های نه گفتن ارائه شود.

ضعف در اعتقادات مذهبی مددجو از عوامل دیگر بروز آسیب است که توصیه می شود در جهت ارتقاء معنویت و مذهب در خانواده ها تلاش گردد.

همچنین آموزش رعایت پوشش و ظاهر مناسب در جامعه مانع بروز آسیب ها و پیشگیری از آن می شود.

آگاهی دادن به دانش آموزان در زمینه آسیب های اجتماعی که می تواند آنان را تهدید کند می تواند مفید باشد.

مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی آرامش پلیس گلستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :