خواسته نامشروع از شهروند گرگانی بواسطه بدست آوردن تصاوير شخصي + عکس - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

سرپرست پلیس فتا فرماندهي انتظامي گلستان از دستگیری فردی که اقدام به ایجاد مزاحمت و تهدید شهروند گرگانی در شبکه های اجتماعی کرده بود خبر داد.

به گزارش نیلکوه به نقل از پايگاه اطلاع رساني پليس فتا، سروان صاحبكاران با اعلام اين خبر گفت: در پی وصول یک فقره مرجوعه قضایی متضمن به خواسته مقام قضایی، خانمی به هویت معلوم بعنوان شاکی اذعان داشت فردی ناشناس با بدست آوردن تصاویر شخصی اقدام به راه اندازی صفحه ای در یکی از شبکه های اجتماعی نموده و ضمن تهدید، خواستار تمکین به خواسته نامشروع با وی را داشته است .لذا با عنایت به این موضوع مراتب بطور ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در ابتدای امر طی بررسی های صورت گرفته محرز گردید فردی که اقدام به این کار نموده با اطمینان از عدم شناسایی خود بعلت استفاده از مشخصات جعلی بر فعالیت مجرمانه خود اصرار می ورزد.

صاحبکاران افزود: در ادامه با بکارگیری روشهای خاص پلیسی و رد زنی های اطلاعاتی و پیگیری های فنی محرز گردید مدیریت صفحه مطروحه توسط دو فرد جوان ساکن در یکی از استانهای همجوار صورت می پذیرد.

وی بیان کرد: طی هماهنگی با دادیار محترم شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب گرگان بعنوان شعبه ویژه رسیدگی به جرایم رایانه ای استان، نامبردگان طی یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه پلیسی دستگیر و پس از هدایت به مقر پلیس فتا، متهمین که در ابتدای امر منکر هر گونه بزه انتسابی بودند در نهایت در مواجهه با ادله و مدارک غیر قابل انکار نهایتا لب به اعتراف گشوده و ضمن اعتراف صریح به بزه ارتکابی عنوان داشتند با سوء استفاده از غفلت شاکیه تصاویر شخصی وی را بدست آورده و با اهداف شوم اقدام به تهدید وی نمودند.

سرپرست پلیس فتا فرماندهي انتظامي گلستان عنوان کرد: در پایان پرونده به جهت سیر مراحل قضائی به دادسرای عمومی و انقلاب گرگان ارسال گرديد.

وی به شهروندان توصیه کرد: از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری نموده و در صورتيكه شخصي براي آنها مزاحمت ايجاد مي نمايد موضوع را به مراجع قضايي و پليس گزارش نمايند.

صاحبکاران در پايان از شهروندان خواست تا به هویت ها در فضای مجازی اعتماد نکنند و در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس CYBERPOLICE.IR بخش تماس با ما و يا از طريق شماره تماس هاي 21822967 و 21822943 گزارش نمايند.

axmotahan

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :